Kontakt

Dane kontaktowe do Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska


Sieć Obywatelska – Watchdog Polska
ul. Ursynowska 22/2, 02-605 Warszawa
tel./fax. 22 844 73 55, www.siecobywatelska.pl
e-mail: biuro@siecobywatelska.pl
Facebook: Sieć Obywatelska

Inne nasze strony:

Zapraszamy do kontaktu! Udzielamy porad!

Celem usprawnienia obsługi spraw związanych z poradnictwem dot. funduszu sołeckiego stworzyliśmy dedykowany system komputerowy. Zapewnia on, że uzyskają Państwo odpowiedź bez zbędnej zwłoki. Prosimy przejść pod adres porady.siecobywatelska.pl, gdzie przedstawione są informacje w jaki sposób można zwrócić się o pomoc.

11 komentarzy

 • robert

  Jeżeli w rzeczywistości koszt wykonania zadania w ramach funduszu sołeckiego okaże się niższy od zakładanego, to czy Wójt może odmówić sołectwu wykorzystania pozostałej kwoty na inny cel?

 • Barbara Klimek

  Panie Robercie, wyczerpującą odpowiedź na to pytanie znajdzie pan pod linkiem: http://funduszesoleckie.pl/12,61,0.html

 • Izabela

  U nas nie ma funduszu sołeckiego. Nie chcą go też w 2012 r. Jakich argumentów można użyć,aby przekonać Radę Gminy do zmiany decyzji? Ten o ustawowym zwrocie 10-30% nie przemawia do nich. Jako sołtys chcę mieć większe możliwości,bo ludzie są aktywni.

 • Kasia

  Witam, mam pytanie otóż w naszej gminie dwie sale są naszą własnością lecz są oddane w użytkowanie OSP (umowa na czas nieokreślony), czy w takim wypadku można dokonać remontu oraz zakupu sprzętu na salę?

 • Franek

  odpowiedź na to pytanie zależy od treści zawartej umowy użyczenia.
  Jeżeli w umowie zawarta jest informacja, że poza działaniami OSP świetlica
  udostępniana i użytkowana przez mieszkańców, to można z funduszu
  sołeckiego sfinansować część remontu, czy zakupu wyposażenia służącego mieszkańcom.

 • Rafał

  http://zw.pl/fundusz-solecki-starych-drzewiec-pod-znakiem-zapytania

  prosiłbym o przejrzenie tego materiału
  oraz tego:
  http://zw.pl/mieszkancy-zdecydowali-gmina-sie-ociaga

  Co mogą zrobić sołtysi w opisanych sytuacjach?

 • Elżbieta

  Chcemy przenieść plac zabaw zakupiony z funduszu sołeckiego za 2009 w inne miejsce . Plac zabaw stoi na skraju wsi , blisko głównej szosy. Jest mało wykorzystywany przez dzieci. Mamy inny teren gminny , bezpieczniejszy w środku wsi. Czy przeniesienie placu zabaw jest realne i zgodne z uchwałą. Czy wystarczy zebranie wiejskie i przegłosowanie przeniesienia placu zabaw

 • Helena

  Dzień Dobry
  bardzo proszę o informację, która wynikła w trakcie realizacji funduszu sołeckiego. Sołectwo złożyło wniosek, gdzie z środków z FS ma zostać oświetlony plac przy przystanku we wsi co było zgodne z ustawą. W chwili obecnej do urzędu gminy wpłynęła informacja z Zarządu Dróg Wojewódzkich o przebudowie drogi i tym samym zmianie lokalizacji przystanków. W związku z powyższym bezzasadne jest instalowanie oświetlenia przy istniejącej zatoce. Przebudowa drogi ma rozpocząć się w tym roku aczkolwiek nie znamy dokładnego terminu.Obawiamy się że prace nie zakończą się w tym roku. Co w związku z powyższym należy uczynić aby środki z FS danego sołectwa wykorzystać zgodnie z ustawą, a także mieszkańcy sołectwa nie zarzucili nam (Gminie) że nie zrealizowaliśmy przedsięwzięć zapisanych we wniosku. bardzo proszę o komentarz w tej sprawie.

 • ZZWOLI

  dzień dobry mam pytanie dotyczące funduszu sołeckiego,Czy można przeznaczyć część funduszu sołeckiego na program stypendialny dla młodzieży.Program ten prowadzi lokalne stowarzyszenie które pomnaża te środki i wypłaca stypendia uczniom gimnazjum?

 • ANETTA

  Witam, często przeglądam ten i inne portale w temacie funduszy sołeckich. Zawsze szukam pomysłów na wydatkowanie pieniążków. Mam sugestię – czy możecie Państwo zamieścić dodatkową zakładkę, w której sołectwa mogłyby podzielić się pomysłami lub przesyłałyby np.zdjęcia efektów, swoich pomysłów na wydatkowanie funduszu sołeckiego. Pozdrawiam

 • Ania

  Witam, czy sołectwo, któe nie posiada Ochotniczej Straży Pożarnej może przekazać część środków z własnego funduszu sołectwa dla solectwa które taką OSP posiada? (miejscowości sąsiadują ze sobą).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *