NIK kontroluje fundusz sołecki w 11 województwach

NIK realizuje kontrolę funduszu sołeckiego ujętą w planie prac Izby na 2012 r.

NIK kontroluje fundusz sołecki w 11 województwach

Funkcjonowanie funduszy sołeckich stanowiło jednym z tematów kontroli przyjętych do realizacji w 2012 r. przez Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli w Gdańsku (nr. kontroli 1. P/12/134, poz. 141 w Zestawieniu tematów kontroli według jednostek organizacyjnych Najwyższej Izby Kontroli. Zestawienie stanowi część Planu prac Najwyższej Izby Kontroli na 2012 rok).

Jak informuje NIK, w programie ww. kontroli wskazano kryteria doboru gmin podlegających kontroli oraz ich ilość, nie wymieniając konkretnych gmin, w których zostaną przeprowadzone kontrole (gminy te są ustalane przed rozpoczęciem kontroli, z uwzględnieniem obowiązujących kryteriów).

Według stanu na dzień 12 lipca 2012 r. prowadzone są kontrole w następujących gminach: Juchnowiec Kościelny, Sztabin i Wysokie Mazowieckie (woj. podlaskie), Kcynia i Lipno (woj. kujawsko-pomorskie), Kaliska (woj. pomorskie), Dywity (woj. warmińsko-mazurskie), Korfantów, Głubczyce i Chrząstowice (woj. opolskie), Kołaczkowo, Kórnik i Śrem (woj. wielkopolskie), Goleniów (woj. zachodnio-pomorskie). Ponadto planuje się przeprowadzenie kontroli w gminach: Piątnica (woj. podlaskie), Gruta i Fabianki (woj. kujawsko-pomorskie), Słupsk, Parchowo i Czarne (woj. pomorskie), Morąg, Rychliki i Wieliczki (woj. warmińsko-mazurskie), Lipka (woj. wielkopolskie), Stargard Szczeciński, Szczecinek i Stepnica (woj. zachodnio-pomorskie), Gostynin, Lesznowola, Raciąż i Sokołów Podlaski (woj. mazowieckie) oraz Gubin, Żary, Trzciel i Słońsk (woj. lubuskie). Przy czym należy zauważyć, że wykaz gmin, w których zaplanowano kontrole ale ich jeszcze nie rozpoczęto może ulec zmianie.

Wystąpienia pokontrolne publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej NIK będziemy udostępniać na bieżąco.

O kontrolach funduszu sołeckiego prowadzonych przez Delegaturę NIK w Gdańsku w 2011 r. pisaliśmy tutaj oraz tutaj.

Materiały źródłowe:

Plan pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2012 rok dostępny jest tutaj.

Pismo Delegatury NIK w Gdańsku z 13 lipca 2012 r., znak LGD-0173-011/2012, dostępne jest tutaj.

Autor/ka: Karol Mojkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *