Nowości wydawnicze z funduszu sołeckiego

Przedsięwzięciem finansowanym z funduszu sołeckiego może być doposażenie gminnej wiejskiej biblioteki

Czy mieszkańcy sołectwa mogą zdecydować o przeznaczeniu funduszu sołeckiego m.in. na doposażenie filii biblioteki gminnej znajdującej się na terenie ich sołectwa?

Tak jest to możliwe.

Taka sytuacja miała miejsce np. w sołectwie Tumlin, w gminie Zagnańsk: Gminna Biblioteka Publiczna otrzymała 1 000 zł na zakup książek do filii bibliotecznej w Tumlinie.  21 lutego br.  zakupiono 47 nowości wydawniczych za otrzymaną na ten cel kwotę. Zgodnie z życzeniem mieszkańców sołectwa Tumlin  zbiory biblioteki  wzbogacono o lektury oraz literaturę dla dzieci i młodzieży (24 egzemplarze) oraz bestselery  poszukiwane przez wielu dorosłych czytelników  ( 23 egzemplarze)m.in. „Marzenia i tajemnice” D. Wałęsy, „Requiem dla wilka” i „Drzwi do piekła”   M. Nurowskiej, „Matka wszystkich lalek” M. Szwai, „W kanałach Lwowa” R. Marshalla na podstawie  której powstał film A. Holland „W ciemności” czytamy na stronie biblioteki dostępnej tutaj.

Również mieszkańcy sołectw Księginice, Niemstowa i Składowice w gminie Lubin zdecydowali o przeznaczeniu części środków finansowych z Funduszu Sołeckiego na rok 2011 na zakup nowości książkowych oraz doposażenie bibliotek (informacja dostępna tutaj).

Informacja o możliwości przeznaczenia przez mieszkańców funduszu sołeckiego na przedsięwzięcia związane z działalnością bądź doposażeniem bibliotek wiejskich znajduje się na stronie Programu Rozwoju Bibliotek tutaj.

Autor/ka: Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *